OneFlagEveryDay

VARVARA & MAR “KAMEELEON”

10.11.2016-27.01.2017
Valencia kunsti- ja kultuurikeskuses La Rambleta (Hispaania).

Maailm on tänapäeval üha rohkem ühendatud ja samas lõhestatud. Globaliseeritud maailma eesotsas on majandus- ja poliitilised ühingud nagu G7, Euroopa Liit ning ka domineerivad riigid. Selle tulemuseks on sarnane tarbimismuster üle kogu maailma. Internet võimaldab kohest infovahetust ja levitamist, tehes iga kasutaja üheks globaalse võrgu osakeseks. Seega, enamus meist peab end ’maailma kodanikuks’, kes jälgib rahvusvahelisi uudiseid, moetrende, kultuuri ja reisib. Aga kohalikud ja rahvusvahelised majanduspoliitikad on põhjustanud ka ühiskonna lõhestumise, mille tulemuseks on riikide piiride kinnipanek ja ksenofoobia tõus.

Näitusel Kameeleon uurivad Varvara Guljajeva (sünd. Tartus, 1984) ja Mar Canet (sünd. Barcelonas, 1981) vastukäivat rahvusliku identiteedi küsimust globaliseeritud ja kriisiderohkes maailmas. Kunstnikud mängivad lippudega ning uputavad näituseruumid nendesse, küsides nende tähendust, jõudu, püsivust, sõltuvust ja domineerivust.
Näitus koosneb kolmest kunstitööst: ’Kameeleon’, ’Üks lipp iga päev’ ja ’Kes on järgmine?’.

Varvara & Mar (http://var-mar.info/) Tallinnas tegusev rahvusvaheline kunstnike duo alustas oma koostööd 2009. aastal. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014. aastal teostas kunstnike duo Google ja Barbican London tellimustöö, mis on osa Digital Revolution näitusest. Samuti on kunstnikud edukalt osalenud avaliku ruumi kunstikonkurssidel olles finalistid Sydney linna hankes Green Square Library and Plaza, pälvinud esimese preemia NUKU teatri kunstikonkursil ja kolmandad preemiad Pronksi 12 ja Põlva Gümnaasiumi omadel.

Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Oma uudsete ideede teostuseks kunstnikud kasutavad ja arendavad kaasaja tehnoloogiat.

Näitusekataloogiga saab tutvuda siin: https://www.dropbox.com

Varvara & Mar: www.var-mar.info
Kontakt:
Varvara Guljajeva
58178424