TaaviSuisalu

TAAVI SUISALU
“MAASTIKUD JA PORTREED”

12.01.-30.01.2017 Hobusepea galerii
Avamine kolmapäeval, 11.01.2017 kell 18.00

Taavi Suisalu töötab tehnoloogilise kunsti ja tegevus- ning helikunsti valdkonnas. Kunstis huvitub ta eelkõige sotsiaalkultuurilistest ilmingutest, nende mõjust sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele. Suisalu on õppinud Tartu Ülikoolis sotsioloogiat ja informaatikat, lõpetanud 2010. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna ja 2014. aastal Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonna magistrikraadiga. Õpingute ajal on ta end täiendanud muuhulgas Nante’i disainikoolis, Prantsusmaal ja Genfi Kunsti- ja Disainiülikoolis Šveitsis. Ta on osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja töötubades Eestis, Islandil, Leedus, Soomes ja Šveitsis. 2014. aastal pälvis Taavi Suisalu Eesti Kunstiakadeemia ja erakapitali poolt välja antava noore kunstniku preemia, millega kaasnenud isiknäitus Draakoni galeriis kandis nime „Akende lummuses / I am NOT sitting in a room“. 2016. aastal osales Suisalu Evelyn Raudsepa kureeritud V Artishoki Biennaalil Teater NO99-s.

Taavi Suisalu: „Käesoleva näituse ettevalmistamisel olen liikunud tehnoloogiasfääri välispinnal, tegeledes kosmilise field-recordingu ning kaugfotograafiaga. Selle tarbeks kasutasin külma sõja aegse inseneriteaduse tippsaavutusi, orbiidil tiirlevaid ning elektromagnetmaastikelt ligipääsetavaid satelliite. Nende võime kommunikeerida hetkega pikkade vahemaade taha muutis viise, kuidas liigume ajas ja ruumis ning tajume isikulist ja üldist selles. Algselt sõjanduse otstarbeks mõeldu on nüüdseks kasutuses teaduses, kommunikatsioonis ning lahutamatuks osaks üleilmastunud kultuuris. Esmased neist on teisenenud mitteadekvaatseks tehnoloogiliseks prahiks. Kuid nii mõnedki on väljalülitamise järgselt soodsate süsteemivigade tulemusel iseeneslikult töörežiimi taastanud, edastades veaesteetilise potentsiaaliga lopergusi, katkendlikke ja müraseid signaale.

Käesolevas näituses on maastik ning portreed põimunud. Maastik esineb ühtlasi kaug-autoportreena, teatava kosmilise peegeldusena, millel portreteerija ning portreteeritav on jäädvustunud väikseima pildilise ühiku ehk pikslina pildi keskmesse. See näitus ongi adressaatideta signaalidest, isikulise ja üldise pingeväljast, antenniarmastusest, tehnoloogilisest metafüüsikast ja tehnoloogilisest utoopiast trotsida gravitatsiooni vabalangedes aastakümneid.“

Tänud: Kaspars Lielgalvis, MoKS, Evelyn Raudsepp, Heiki Zvorovski, Ivar Suisalu, Kadri Toom.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

www.eaa.ee/hobusepea
taavisuisalu.com