LauraKuusk

PÄRNU FOTOFEST 2019: LAURA KUUSK / MEELI LAIDVEE

23.01-16.02.2019 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii Kunstnike majas saab Pärnu Fotofest 2019 raames näha kahte väljapanekut, Laura Kuuse isikunäitust “Inimesed nagu sina ” ning Meeli Laidvee seeriat “Haagitud valik”.

Näitused avatakse 23. jaanuaril kell 18.40!

Laura Kuuse isikunäitus
“Inimesed nagu sina “

Tegemist on Laura Kuuse esimese isikunäitusega Pärnus. Näitusel on väljas tööd, mis tegelevad ühisosade leidmisega erinevate inimgruppide vahel. Teoste algmaterjaliks on populaarsed meelelahutused, igapäevased tarbeesemed ning laialt levinud visuaalid. Näituse pealkiri tõukub lausest sotsiaalmeedias: “Inimestele nagu sina meeldivad veel need …”, mis juhib meie valikuid suurema sidususe, ent ka ühetaolisuse suunas.

Oma loomingus tegeleb Laura Kuusk jutustamissituatsiooni uurimisega kunstis, tema läbivateks teemadeks on pilk, vaataja ja pildi omavahelised (võimu)suhted ning erinevad jutustuse loomise vahendid. Kuusk kasutab peamiselt fotograafiat, mis võib võtta installatiivse või audiovisuaalse vormi.

Kuusk on kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsent. Ta on Art Vilnius kunstimessi parima naiskunstniku auhinna (2018) ning Edouard Barbe’i ja Grenoble’i linna kunstnikupreemia (2014) laureaat. Tema teosed kuuluvad mitmetesse kollektsioonidesse Eestis, Venemaal ja Prantsusmaal.

Tema loomingut on näidatud hiljutistel näitustel: “New Chic” (Riia Fotokuu, 2018, kuraator Arnis Balcus), “Visuaalkurnatus” (Tallinna Kunstihoone, 2017, kuraator Anthe Buys) ning isikunäitus “Flatland” (Positiiv galerii, Tallinn, 2016). Koostöös Camille Laurelliga on Kuusk algatanud ka ürituste seeria Silent Sessions.
http://laurakuusk.com/

Tänu: Laura Toots, Marge Monko, Reimo Võsa-Tangsoo, Kulla Laas, Camille Laurelli, Eesti Kultuurkapital, Eesti Fotokunstnike Ühendus FOKU, Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond.

Galerii Positiiv esitleb:
Meeli Laidvee seeria “Haagitud valik”

Fotokunstnik Meeli Laidvee (s 1969) on koos modelli Andres Varustiniga ette võtnud teekonna, mis uurib keskealise mehe purunenud unistusi, eelarvamuste kütkest vabanemist, elurõõmu kinnipüüdmise erinevaid võimalusi ja leppimist reaalsusega.

Viimastel aastatel on Meeli tegelenud eelkõige projektidega, mis kompavad soorollide ähmaseid piire nüüdisajal. 2017. aasta kevadel nägi galeriis Positiiv tema fotolavastuste näitust „Valge naine“ (6.-27.03.18), mis uuris naiseks olemise erinevaid tahke unistustes ja tegelikkuses elegantses ning veidi iroonilises visuaalses keeles. 2017. suvel osales Meeli Laidvee kahe soorollide nihestatud piire kujutava fotoga Tallinn Art Week kunstifestivalil galerii Positiivi ühisväljapanekul „WoMan. Inimene sinu sees. Inimene sinu ees“ (17.06.17). Galerii Positiiv esindas käesoleva aasta juunis valikut kunstniku loomingust nüüdiskunsti messil ArtVilnius’18.
Meeli lõpetas 1993. aastal Tallinna Ülikooli kultuuriteaduskonna tantsujuhtimise erialal ja tegutses kaua aastaid tantsija ning kutselise koreograafina. Fotograafiaga hakkas tõsisemalt tegelema 2014. aastast. Koreograafi ja fotokunstnikuna tunneb ta huvi inimese keha ja selle kaudu lugude jutustamise vastu.

Näituse kuraator Kristel Schwede: “”Haagitud valiku” julgelt narratiivsed igapäevased stseenid ning kunstiajaloost tuttavad figuraalsed sümbolid suunavad kohati läbi musta huumori küsima inimeksistentsi igavikulisi küsimusi: mis on elu mõte ja kuidas leida tasakaal töö ja meelelahutuse, iseenda tõeliste vajaduste ning meelemürkide või meelelahutuskiirendite vahel.”

Galerii Positiiv osales valitud fotodega seeriast “Haagitud valik” Pariisi nüüdiskunsti messil P/CAS (18.-21.10.18).

www.facebook.com/events

Rohkem infot Pärnu Fotofest 2019 kohta:
www.facebook.com/events