MartVainre_enesekyllased_maalid

MART VAINRE
“ENESEKÜLLASED PILDID”

8.-26.11.2018 Hobusepea galerii
Avamine kolmapäeval, 07.11. kell 18.00

Mart Vainre (1988) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias, omandanud bakalaureuse kraadi maalikunsti erialal ja magistrikraadi uusmeedia erialal. Näitustel esineb alates 2009. aastast, käesolev on tema kuues isiknäitus. Mart Vainre on osalenud ka mitmetel grupinäitustel, sealhulgas kaasaegset eesti maalikunsti käsitlevatel suurnäitustel „Muutuv maalikunst“ (kuraator Eha Komissarov) 2010. aastal KUMU-s ja „Can’t go on, must go on“ / „Võimatu minna, kindlasti minna“ (kuraatorid Elin Kard ja Mihkel Ilus) 2014. aastal Tallinna Kunstihoones.

Mart Vainre teosed on enamasti vahendatud kaamera või pilditöötlusvahendite poolt, kuid on peaaegu alati materialiseerunud maalikunsti tehnikas. Kaasates protsessi ka teisi pildiloome meetodeid, soovib ta luua mitmekihilist vaatamiskogemust, kus pilt mõjuks samaaegselt nii subjektiivselt kui ka objektiivselt. Vainre teoseid võib käsitleda aeganõudvate rituaalidena, mis näitlikustavad isikliku ja üldise ristumispunkte.
Kunstniku sõnul on käesoleva näituse teosed kui „kajakambrid“, mis tsiteerivad eneses peituvaid algallikaid. Juhuslikku värvilaiku, primitiivset autoportreed ja rikkalikku pintslitõmmet taaskasutab ning suurendab Vainre selleks, et uurida nende koostist ja kuidas need tehtud on.
Olulisem küsimusest „mis?“ näib olevat küsimus „kuidas?“.

Mart Vainre: „Minu maalimismeetod lähtub soovist end võimalikult vähese abil „käima tõmmata“. Toetumata lõpututele välistele võimalustele, soovin keskenduda vaid minus eneses peituvatele nõrkadele ja arusaamatutele impulssidele, mida oma motiivi taasloova ja kordava maalimisviisiga võimendan. Värvi kaudu väljendudes ja seejärel tehtut vaadeldes näen, kuivõrd võivad olla teineteisest läbi põimunud vastandid: indiviid ja üldsus, hetk, minevik ja tulevik, segadus ja kord, ärevus ja rahu.“

Kunstnik tänab: Carl-Robert Kagge, Holger Loodus, Martin Melioranski, Elis ja Taaniel Mägi, Helena Rummo, Piret Tamm.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

www.facebook.com/events