marivolens_vaiknep66rd

MARI VOLENS “VAIKNE PÖÖRD”

9.-23.11.2018 Draakoni galerii
Näituse lõpetamine 23. novembril algusega kell 17.00.

„Vaikne pöörd“ on kogu galeriiruumi hõlmav installatsioon. Terviku loomiseks kasutab kunstnik nii heli, valgust ja värvi, kui ka liikuvaid objekte. Ometi on meediumite küllusest hoolimata tulemuseks hillitsetud seisundisse juhatav ruum.
Kunstniku sõnul on teos liigsest välisest stimulatsioonist ja vajadusest selle eest varjuda. Sisemisest lülitusest endaga olemise ja teisega hakkama saamise vahel. Hetkest, kui sa istud üksi pimedas toas, vaadates välja, ning siis tule süttides ise teistele nähtavaks muutud. Vajadusest end kaitsta ja võimalusest usaldada. See on piir sisemise mõtte- ja kujutlusmaailma ning välise keskkonna vahel.

Mari Volens (1981) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna (MA 2017, BA 2013) ning täiendanud end õpingute kestel Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias. Varasemalt on ta lõpetanud Tartu Ülikooli prantsuse filoloogia erialal. Mari Volens on üks Rundum artist-run space’i asutajatest ja liikmetest.

Suur tänu: Erki Soidla, Maret Volens, Maido Juss, Mari-Leen Kiipli, Karel Koplimets, Mihkel Kivi (Murdosa OÜ), Mirja Essi (AS Sunorek), Siim Porila, Elin Kard, Sirja-Liisa Eelma, Hans-Otto Ojaste, Anne ja Toomas Volens, Henry Kasch.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

www.facebook.com/events