DSC_9647_800px@Marge Monko

MARGE MONKO “PEALKIRJATA”

6.09.–13.11.2019 ARS kunstilinnaku fassaad (Pärnu maantee 154)

„Pealkirjata” on esimene teos ARSi maja Pärnu maantee poolsel fassaadil asuval bänneril.
Selleks puhuks on Marge Monko loonud uue fototeose, milles kohtuvad virtuaalne ja füüsiline maailm. Teos viitab mõtteliselt ARSimaja minevikule, mis on tihedalt seotud tarbekunsti ja käsitöö traditsioonidega, aga ka kaasajale, mil hoones töötavad väga erineva profiiliga loomeinimesed. Fotol on näha Monko loomingus korduvat motiivi – käsi. Käed esinevad fotodel erinevates funktsioonides: nii tööriistadena, mis on otseses kontaktis materjaliga, kui ka esitlusvahenditena, mis demonstreerivad esemete omadusi.

Täname: Kadi Kesküla, Albert Kerstna, Reimo Võsa-Tangsoo, Marje Eelma (Tuumik Stuudio OÜ), Tehniline Direktor (Tõnu Narro, Tarvo Porroson, Märt Vaidla), Oliver Pihlakas

Teos on Tallinna Fotokuu sateliitprogrammis

www.fotokuu.ee

www.facebook.com/events

“Untitled” is the first work exhibited on the facade of the ARS building facing Pärnu maantee. Marge Monko has created a new photographic work in which the virtual and physical world meet. The image makes reference to the history of the ARS building that was closely related to the traditions of applied art and handicrafts but also indicates the contemporary situation in which creative people with various profiles work in the building. The photograph depicts hands, which is a recurring motif in Monko’s work. The hands on the images represent different functions, they appear as tools in immediate contact with materials as well as means of presentation, demonstrating the features of objects.