Laivi_16-03-18

LAIVI “LONG LIVE TRASHED BODIES”

16.03.2018 kell 18:00 – 20:00
ARSi PROJEKTIRUUMIS

16. märtsil avatakse ARSi Projektiruumis külastajatele üheks õhtuks Laivi performatiivsete moeinstallatsioonide seeria teine näitus “Long Live Trashed Bodies”. Seeria esimene üritus “When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” toimus ARSi Projektiruumis 20. oktoobril 2017.

Näitus analüüsib rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil. Laivi looming on varasemaltki uurinud ja analüüsinud riietumist ja lahtiriietumist nii privaatses koduses, kohati teadvustamata “moevabas” keskkonnas, kui ka vastandliku konteksti raames, kus indiviidide privaatne ruum on piiratud ja ahistav. Vaadeldes ajutisi olukordi, mis on kaotanud oma eeldatava lõpu, on teda jätkuvalt huvitanud mööduva aja jäädvustamine rõivastesse. Iseloomult ajutiste ja jäävate materjalide ühendamine on aidanud leida uusi, küsitava kestusega tulemusi. Aja kulu peatamiseks on ta fikseerinud põrandal vedelevate rõivaste juhuslikke vorme kilesse ja lateksisse. Plastikusse vakumeeritud rõivad on steriilsed ja kaitstud, ent vastuoluliselt sümboliseerivad tänast jätkusuutmatut tootmis- ja tarbimistsüklit. Kallite ja odavate materjalide, nagu siidi ja plastiku kombineerimine seab kahtluse alla ka tulemuse väärtuse.

Laivi on omandanud bakalureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnas ja magistrikraadi moedisaini erialal Aalto Ülikoolis Helsingis. Ta on täiendanud end Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Ta on osalenud mitmetel kaasaegse kunsti grupinäitustel ning viimasel kahel aastal eksponeerinud 4 isiknäitust.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit.

www.facebook.com/events

www.laivi.ee