Lähedane kauge kuld

LÄHEDANE KAUGE KULD

13.05.–27.05.2016
ARSi projektiruum
N-P / 14.00-19.00

Kuraatorid: Diana Ambos, Margus Haljaste, Katre Helen Kaasik, Mark Antonius Puhkan ja Irma Isabella Raabe
Juhendaja: Siim Preiman

Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna kolmanda kursuse kureeritud näitus esindab helgust ja lootust põhjamaises kuues. Eksponeeritud on töid EKA graafikaosakonna arhiivist ja Tallinna Kunstihoone fondist.

„Lähedane kauge kuld“ mängib vaataja rolliga ruumis mitmel tasandil. Välja on pandud maali, graafikat, skulptuure ja keraamikat. Keskseks inspiratsiooniks on päike, millel on elus väga suur tähtsus. Ilma selle soojuse ja valguseta ei oleks meid olemas. Päikese sümbol ring kuulub kõige vanemate märkide hulka. Kuigi näitusel väljas olevatest töödest käsitlevad vaid üksikud otseselt päikest või meenutavad suve, on kõik teosed kellegi elu jäljenditena tõendid päikese jõuduandvast loomusest.

Publiku ette on toodud kunstimaastiku elulähedasem looming, mis tegeleb kergelt unustustehõlma vajuma kippuvate elu lihtsamate väärtustega, on see siis inimese vaimsus või tema suhe loodusega. „Lähedane kauge kuld“ on paus argipäevasusest.

Eksponeeritud kunstnikud:
Georg Bogatkin, Ernst Hallop, Nikolai Kormašov, Georgi Markelov, Hugo Mitt, Peeter Mudist, Urmas Muru, Olav Männi, Arseni Mölder, Terje Ojaver, Jüri Palm, Illimar Paul, Enn Roos, Richard Sagrits, Lembit Sarapuu, Olev Subbi, Külli Tammik, Eevi Tihemets, Andres Tolts, Aino Tõnisson, Helle Videvik

Aitäh: Tamara Luuk, Liina Siib, Indrek Köster, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Tallinna Kunstihoone, EKA graafikaosakond, Eesti Kunstnike Liit

www.facebook.com/events/1003172329752149