KerstiKaru

KERSTI KARU “FIGUUR JA VORM”

6.01-26.02.2017 Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis (Rävala 10)

Autoritiraaži kunstnikust isemajandava loovisikuni – läbilõige keraamik Kersti Karu loomingust autori 70. sünnipäeva puhul.

Reedel, 6. jaanuaril 2017 kell 16 avatakse Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis nimeka eesti keraamiku Kersti Karu 70. sünnipäeva tähistav näitus “Figuur ja vorm. Keraamikat aastatest 1976–2016”.

Tegemist on neljakümmet loomeaastat hõlmava ülevaatenäitusega Kersti Karu tarbe- ja dekoratiivkeraamikast. Alustanud popkunsti mõjutustega töödest, sünteesib Karu oma järgnevas loomingus orgaaniliselt erinevaid stilistikaid ja väljenduslaade, pidades aga alati silmas töö esteetilisi väärtusi. Seekordsel näitusel eksponeerib kunstnik serviise, kruuse, vaase, kellasid, aga ka dekoratiivseid vorme ja erinevad figuure (loomad ning nais- ja meesfiguurid). 2016. aasta septembris Adamson-Ericu Muuseumi siseõue väljapanekul “Tagasivaade. Keraamika suurvormid 1976–2016” oli eksponeeritud Karu mitmest osast koosnevad monumentaalsed dekoratiivansamblid.

Kersti Karu (sünd. 1946) lõpetas 1971 Tallinna Kunstiakadeemia keraamika erialal. Aastatel 1971–2003 töötas ta kunstikombinaadis ARS tehnoloogi ja hiljem autoritiraaži kunstnikuna. Mitmed näitusel eksponeeritud tööd on kuulunud ka omaaegse ARSi toodangusse. Alates 2003. aastast tegutseb Karu vabakutselise keraamikuna, teostades nii autoriloomingut kui ka tellimustöid. Tema keraamika on müügil suuremates Tallinna galeriides ning autori stuudios ARSi majas. Ta on korraldanud mitmeid isikunäitusi ja osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui ka välismaal. Tema töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, samuti paljudes erakogudes üle maailma. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Keraamikute Liidu liige.

Tere tulemast avamisele!