KATE1

KATE

7.- 31.12.2016 Kastellaanimaja galeriis.
Näitusel osalevad kunstnikud Helena Keskküla, Anna Mari Liivrand, Taavi Rei, Kati Saarits ja Uku Sepsivart. Kuraator Agnese Pundiņa.

Mida sa näed, kui vaatad enda ümber? Kas sa näed katteid? Kas sa teed vahet kunstlike ja naturaalsete vahel? Looduse ja inimtegevuse mõjul tekkinud füüsilised katted loovad erinevaid reaalsusi. Äkki paned sa ka tähele mitmeid erineva tähendusega katteid. Mida sa näed?

Näitusel “Kate/Coating” analüüsivad viis kunstnikku, Kati Saarits, Helena Keskküla, Anna Mari Liivrand, Taavi Rei ja Uku Sepsivart, katete erinevusi. Üks loob katete maailma; teine jagab katetega külastaja jaoks näitusepinna. Mõned võivad asendada, lammutada või valmistada uusi katteid. Mis on loodusliku ja kunstliku katte vahe? Näituse käigus uurivad kõik viis kunstnikku uute ja vanade tähendustega maailma säilitamist, vanade ja uute reaalsuskihtidega, mis kas säilitavad vana või asendavad seda uuega. Kui palju mõjutavad kunstlikud häired meie tajumisvõimet?

Näitus “Kate/Coating” leiab aset Kastellanimaja galeriis – Eduard Vilde majamuuseumis. Muuseum, mis on loonud eesti kirjaniku majja uue reaalsuse, proovides jätta mulje nagu midagi poleks muutunud. See on koht, kus uusi mälestusi ei saa tekkida, aga samas säilitab see teatud mälestuse kellegi elust. Sellegipoolest loovad kõik viis kunstnikku, töötades galeriiruumis, majas endas ning Eduard Vilde majamuuseumi ümbruses, uue katte.

Lugupidamisega
Kuraator
Agnese Pundiņa

Täname: Eesti Kultuurkapital, Eduard Vilde muuseum, FOKU, EKKM, Aksel Haagensen, Jaan Metsla, Madis Mahlapuu, Art Nõukas.

www.facebook.com/events
linnamuuseum.ee/vilde/uudised/