Laura_Talvet_Teel_II

FIKTSIOONID

16.-17.05.2018
ARSi kunstilinnakus, väravast sisenedes kompleksi parempoolseimas hoones, jälgida suunaviiteid.
Avatud kell 12:00-19:00

Teisipäeval, 15. mail kell 19:00 avavad Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna 2. kursuse üliõpilased ARSi kunstilinnakus ühisnäituse “Fiktsioonid”.

Osalevad kunstnikud: Karola Kaugema, Janne Lias, Aleksandra Zdrzałka, Laura Talvet, Adam Vít.

Huvitav, kuidas oleks olla keegi teine? Kas rääkides kellestki teisest, räägime tegelikult (või muuhulgas ka) iseendast? Loomine, isegi fiktsiooni loomine, on siiski loomine: mitte-olemasolu muutub tahes tahtmata olemasoluks, iseasi, millises vormis, millisel tasandil. Kujutluspilt saab kasutada materjali ja toituda sellest, mis teda parasjagu ümbritseb: kübemed, killukesed, muljed, emotsioonid, mineviku- või tulevikuprojektsioonid, kogemused…

Näitusel on esitatud 2018. a kevadsemestril valminud tööd. Kursuse eesmärgiks oli luua väljamõeldud tegelane ning jutustada tema lugu, kasutades selleks maalikunsti keelt. Iga kunstnik elas sisse oma tegelaskuju argipäeva või kujutas tema elu pöördepunkte. Kursust juhendas Maria Sidljarevitš.

Karola Kaugema (sünd. 1996. a. Tallinnas) õpib Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonnas maali erialal. Kunstiga on Kaugema süvitsi tegelnud üle 10 aasta. 2011. aastal pälvis ta Tallinna Haridusameti konkursil Noore kultuuritegija aunimetuse. 2014. aastal tunnustati Kaugemat rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil Eksperimenta. Kaugema on edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning tema teoseid on mainitud ka ajakirjades ja ajalehtedes. Loomingus kajastab ta peamiselt inimõiguste, seksuaalsuse ja isiklike kogemustega seotud teemasid.

Janne Lias (sünd. 1981. a. Tallinnas) õpib Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonnas maali erialal. Olles eelnevalt omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi informaatikas, kasutab Janne Lias oma töödes sageli ka IT-alaseid teadmisi. Kunstiväljal alustanuna katsetab meelsasti erinevate materjalide ja tehnikatega. Olulisteks tööriistadeks teoste loomisel on emotsioonid ning huumorimeel.

Aleksandra Zdrzałka (sünd. 1995. a. Głuchołazys, Poolas) õpib Wrocławi kunstiülikoolis. Hetkel viibib Eesti Kunstiakadeemias Erasmuse üliõpilasvahetuse raames. Teda huvitab astroloogia ja erinevates vormides kunst, armastab reisida.

Laura Talvet (sünd. 1981. a. Tartus) õpib Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonnas maali erialal alates 2016. aastast. Kunstis ja elus inspireerivad teda inimesed, ilu ja elu oma kõigis vormides.

Adam Vít (sünd. Kolínis, Tšehhi vabariigis) õpib Prahas UMPRUMi maalistuudios. Hetkel on ta huvitatud oliiviõli valmistamise protsessist, luulest ja autoportreedest.

Näitust toetavad: Eesti Kunstiakadeemia maaliosakond ja Eesti Kunstnike Liit.
Täname: Maria Sidljarevitš, Indrek Köster, Pärtel Lias.

www.facebook.com/events