Menopausiklubi

EDE RAADIK “MENOPAUSI KLUBI NB! EKSKLUSIIVNE”

25.07.-11.08.2019 Kraam artist-run space
Ülase 16 / Madara 22
AVATUD
K-R 16-19
L,P 12-18

Ede Raadiku isikunäitus >> Menopausi Klubi NB! Eksklusiivne // Menopause Club NB! Exclusive

Ede Raadik: “Patriarhaalse ühiskonna hoiakuid menopausi ja suhtumist vanematesse naistesse võtab hästi kokku Inglise Panga asepresidendi 2018. aasta kommmentaar tolleaegse majanduse kohta, kirjeldades seda menopausis olevana, tähenduses “oma aja ära elanud ja potentsiaalitu”.

Inimesed, koos nelja hammasvaalalisega – mõõkvaal, valgevaal, narval ja lühiuim pilootvaal-, on 8.7 miljonist liigist teadaolevalt ainsad, kel esineb menopausi fenotüüp ehk emaslooma reproduktiivse eluea ja totaalse eluea vahele jääb pikk, keskmiselt 20 aastane, periood. Arvatakse, et menopausi puhul on tegemist pigem kultuurilise kui bioloogilise fenomeniga.

Nii loomulikku kui ka meditsiinilist menopausi (reproduktiivorganite kirurgilise eemaldamise järgne) võib vaadelda kui mässu evolutsiooni reeglite vastu. Üksikisendi eksistentsi eesmärgiks on liigi taastootmine.”

Ede Raadik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabadekunstide teaduskonna ning elab ja töötab Tallinnas. Raadik on kunstnik, keda on mõtestatud kui feministlikku kontseptualisti. Tema varasema loomingulise praktika keskmeks on töötamine argielust ‘leitud andmetega’, mida ta süstematiseerib järgides minimalistlikku esteetikat ning realiseerib tihti seerias toimivate digitrükkidena. Käesolev näitus on küll järg varasematele teemadele, aga samas hoopis uues võtmes.

NB! Kunstnik on ise näitusel kohal.

Kraam artist-run space tegevust ja näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

www.facebook.com/events

cargocollective.com/ederaadik