ARS_AAP2019

AVATUD ATELJEEDE PÄEV 2019

17. mail 2019 kell 16-21 toimub viiendat korda ARS Kunstilinnakus igakevadine avatud ateljeede päev, mille käigus avavad linnakus töötavad kunstnikud ja disainerid oma uksed kõigile huvilistele. Toimuvad näitused, töötoad, LIVE-esinemised, avatud on kohvik.

UKSED AVAVAD: kunstnikud Liisa Kruusmägi, Laura Kuusk, Camille Laurelli, Morgane Baffier, Varvara & Mar, Jesus Rodriguez Santos, interaktiivne videomängude muuseum LVLUp!, Albert ja Liisi Kerstna (Studio 24), portselani käsimaali töökoda ARS Portselan, kübaradisaini stuudio Emma-Elfriide, ehtekunstnikud Mariliis Hopp ja Miikael Danieljants (FRONT), kunstnikud Robin ja Olivia Nõgisto, moedisainistuudio Kyllike, keraamikakunstnik Raili Keiv, kunstnik Mihkel Maripuu, tekstiilikunstnik Elna Kaasik, klaasikunstnik Maarja Mäemets, keraamik Merike Hallikkunstnik Anna-Mari Liivrandrõivadisainer Margit Salk, Diesel Arts suureformaadiliste fotode printimine ja vormistamine, Sally Stuudio kunstikool, EKA maaliosakonna magistrantide stuudio, kunstitarvete pood Skizze, ARS Showroom, ARS Keraamika jt.

Lisaks avatud ustele toimub veel palju põnevaid sündmusi:

TÖÖTOAD

Laura Kuuse ja Camille Laurelli stuudios (ruum 335) toimub kell 16-19 kuulamissessioon “Silent Session”, millel osalejad saavad valida kahe helikanali vahel ning kõrvaklappidega ringi kõndides püsida lainel ARSi majas 200m raadiuses. Sessioonil osalemise eest on oodatud vaba annetus.

Dima Maletskiy MIRGOODS nahadisaini stuudiost teeb ruumis 310 kaardihoidja või münditasku meisterdamise töötoa kell 17-18.30. Töötuba täiskasvanutele ja noortele, kus taimsest parknahast valmib Mirgoodsi stuudio omaniku Dima Maletskiy juhendamisel kaardihoidja või münditasku. Töötoa juhatab sisse Dima lühike tutvustus materjalidest, mida ta oma toodete valmistamisel kasutab. Töötoas saab korraga osaleda 4-6 inimest. Töötoa hind 40 EUR (ühe toote valmistamine) ja 60 EUR (mõlema toote valmistamine). PS! Töötuba toimub inglise keeles. Eelregistreerimine: mirgoodsshop@gmail.com.

Liisa Kruusmägi stuudios (ruum 228) kell 18-20 toimub juba mitmendat aastat menukas “Musta joone” töötuba, mida juhendab kunstnik Liisa Kruusmägi ja millest võivad osa võtta igas vanuses huvilised. Lõbus ajaviide igal juhul ning joonistamisoskus pole oluline. Kaasa võtta must vildikas või marker. Osalemistasu 10 EUR. Eelregistreerimine: liisa.kruusmagi@gmail.com

Sally Stuudios (ARSi Haridusemajas, hoovimajas B kell 16-17.30 ja 17.45-19.15) toimub “Vaba molberti” töötuba, mis pakub võimalust üheks õhtuks liituda Sally Stuudio kunstikooliga. Kell 16 algab modelli (täisfiguur) joonistamine, kell 17.45 toimub portreekursus. Oodatud on noored alates 14. eluaastast ja täiskasvanud kunstihuvilised. Juhendaja Anniki Kari. Osalemistasu 15 EUR. Eelregistreerimine: stuudio@sallystuudio.ee.

Veinitund kunsti ja Alberto Reclusaga algusega 17.00, 18.15 ja 19.30.
ARS Showroomi resident Alberto tutvustab Rioja veine – suurepärane võimalus ühendada maitseelamused loomingulise keskkonnaga. Degustatsioon algab ARS Showroomist ja jätkub esinevates kunstnike stuudiotes. Lisaks värvuse, aroomide ja maitsete tundmaõppimisele saab degusteerida nelja erinevat Hispaania Rioja piirkonna veini. Töötuba on inglise keeles ning kestab 1 tund. Osalemistasu 10 EUR, mis sisaldab nelja erineva veini degusteerimist ja suupisteid. Eelregistreerimine: Jaanika Kikkas, info@agate.ee. Kohtade arv on piiratud! NB! Vanusepiirang veiniõhtule on 18. eluaastat.

Interaktiivsete videomängude muuseum LVLup! ootab Avatud ateljeede päeval kõiki huvilisi külla kell 16-21. Muuseumis ringivaatamine sel päeval tasuta, mängusoovi korral tavapärasest soodsam pilet 3 EUR.

NÄITUSED

ARSi Projektiruumis on alates 16. maist avatud väljapanek ARSis tegutsevate kunstnike Merike Estna, LAIVI, Mihkel Maripuu ja Mart Vainre valitud teostest. Väljapanek jääb avatuks 20. maini.

ARS Showroom galeriis on mai lõpuni eksponeeritud valik ARSi residendi Marge Monko fotoseeriast “Manufaktuuri loojang”. Seeria on pildistatud 2009. a. Kreenholmi manufaktuuris, vahetult pärast vabriku tegutsemise lõppemist sealsel territooriumil (lõplikult lõpetas firma tegevuse 2010. aastal). Tühjaks jäänud vabrikukompleks mõjub kui monument 19. sajandi industrialistikule arhitektuurile ja seeria pildistamise ajal valitsev tühjuse ning mahajäetuse tunne tähistab ühe ajastu lõppu nii Euroopas kui terves läänemaailmas.

EKA maaliosakonna magistrantide Alo Valge, Triin Martsi ja Katrina Kolki tööde väljapanekut saab näha maalistuudios ruum 420.

ARS Vitriingaleriis on prantsuse kunstniku Glenn Espinosa väljapanek “Drunk for FRAM”. Glenn Espinosa on prantsuse kunstnik, kes õpib hetkel Biarritzi Kunstikoolis.
ARS Vitriingalerii on 12x67x76cm näitusepind, mis avanes ARSi maja seinal 2019. a. aprillikuus ja mille on ellu kutsunud kunstnik ja ARSi resident Camille Laurelli. Vitriingalerii väljapanekuid kureerib Morgane Baffier, Pariisi Rahvusliku Kõrgema Kunstikooli tudeng, kes viibib Camille Laurelli ateljees erialapraktikal juunikuuni 2019.

www.facebook.com/arsshowcase/

Morgane Baffier teeb samuti avatud ateljeede päeval ühepäevase väljapaneku oma joonistustest ruumis 335.

LIVE ESINEMISED

Avatud ateljeede päeval astuvad õhtu jooksul ARSi projektiruumis üles väga erineva kõlapildiga noortebändid enneolematult värske ja uue heliloominguga! Esinevad: VIBE TRAFFIC, HELL FLOWER, Товарищ Астроном, Põhja-Tallinna ja Mustamäe noored + Ипотека На Двоих, Elysian Tunes jt. Noortebändid toob ARSi projektiruumi esinema Andrejs Rusinovskis LVLUp!ist. Rohkem infot: Andrejs Rusinovskis, +372 58589262

HOBUSEPEA 2 EHTEKUNSTNIKUD ARSis
kell 16-21 ruumis 323
Avatud ateljeede päeval on harukordne võimalus tutuvuda lisaks kohalike kunstnike tegemistele ka Hobusepea 2 majas tegutsevate ehtekunstnike loomingu väljapanekuga. ARSi maja ruumis 323 eksponeerivad ja müüvad kunstnikud ja disainerid oma mitmekesist ja kõrgetasemelist loomingut. Hobusepea 2 on Eesti Kunstnike Liidu ateljeemaja, kus tegutsevad peamiselt ehtekunstnikud.

SAHTLIMÜÜK
kell 16-21, ruumis 111
Esmakordselt toimuval “sahtlimüügil” on väljas kunstnike stuudiotest pärit kraam, töövahenditest ja nipsasjadest rõivaste ja loominguni välja! Tasumine sularahas!

www.facebook.com/events

———

ARSi haldab ja arendab Eesti Kunstnike Liit. EASi abiga arendatakse projekti “Avatud ARS” raames välja promotsiooni- ja koolituskeskus, projektiruum ning keraamikakeskus. ARS toetab loojate erialast arengut, ettevõtlikkust ja rahvusvahelistumist ning on kohtumispaigaks nii kunstiprofessionaalidele kui -huvilistele. Avatud Ateljeede Päev toimub “Avatud ARS” projekti raames ning projektis osalejad saavad vähese tähtsusega abi.

ENG

This year’s OPEN STUDIOS DAY in ARS Art Factory will take place on May 17, Friday, 4pm – 9pm. Many artists and designers residing in ARS will open their studios to all those interested in arts, design and crafts!

It will be an extraordinary opportunity to walk around the studios and workshops, meet the artists and designers, enjoy making art in several workshops held specially during the evening, see exhibitions and listen to live performances.

Bring cash to purchase something cool and unique directly from artists’ studios, ARS Showroom (art and design shop) and the “spring cleaning sale” that will be held for the first time this year.
Food, snacks and drinks will be served by KUKU Cafe.

Open Studios Day provides a unique chance to meet the creative people and see the spaces where art is being made – as it is otherwise seen and experienced either in galleries or design shops.

Follow here the coming details of the programme of OPEN STUDIOS DAY!

www.facebook.com/events