ARS-hüpikmyyk-8-12

ARSi HÜPIKMÜÜK 8.12.2018

ARSi maja 1. korrusel! UKSED ON AVATUD 11.00 – 18.00.

ARSis tuleb jõulueelne müügilaupäev, kus kunstnikud ja disainerid oma teoseid eksponeerivad ning müüvad. Hüpikmüük toimub ARSi 1. korrusel, peamiselt tulevasel renoveeritaval alal projektiruumist keraamikakeskuseni. See on publikule viimane võimalus külastada ARSi algusaegadest pärit autentse miljöö ja hiiglaslike ahjudega keraamikakeskust.

OSALEVAD KUNSTNIKUD JA DISAINERID: EKA EHTE- JA SEPAKUNSTI OSAKOND, TAMMA DESIGN, KÄRT SEPPEL, HELELIIS HÕIM, PIRET ROHUSAAR, KELLI VALK, KAGOVERE, MARI-LIIS MAKUS, MARIT LEEVIK, KRISTIINA LAURITS, KERSTI KARU, LIISA KRUUSMÄGI, KAIJA KESA, ÕPILASFIRMA CUKKUR, MERIKE HALLIK, KURESSAARE AMETIKOOLI, NAHKKÄSITÖÖ ERIALA DISAINITUDENGID, HELGI-MARET OLVET, MARIA TAMM JA MARIA MÄEMETS, AVE TAAVET, ELNA KAASIK, ENE RAUD, ARS KERAAMIKA, MARIA-KRISTIINA ULAS, ANNELI FILIPOV, MARGIT TERASMEES, RAILI KEIV, MTÜ NUKUFILMI LASTESTUUDIO, ROBIN NÕGISTO, KRISTINA PUZ, URMAS PUHKAN, FRONT, ANNE TÜRN, LEV VASSILJEV, HELLE VIDEVIK, AINO JAKOBI, EKA KERAAMIKA OSAKOND, KURESAAR DESIGN, KÖITEGARAAŽ

TÖÖTOAD:

KELL 11-14
LIISA KRUUSMÄGI: JÕULUKAARDI MEISTERDAMINE ARSi PROJEKTIRUUMIS
Lõika, kleebi, joonista, voldi, rebi, kortsuta, maali, vooli, teibi, kraabi, punu, nikerda, nokitse, meisterda materjalihunnikust niipalju jõulukaarte, kui jaksad!
Sihtgrupp: Osalema on oodatud kõik, vanuses 1 – 100!
Registreerimine: liisa.kruusmagi@gmail.com
Osalemistasu: 15 EUR

KELL 13-16
LIISI EELMAA: EBRU EHK PABERI MARMOREERINGU TÖÖTUBA ARSi RUUMIS 111
EBRU on maalikunsti stiil, millega antakse paberile või mõnele esemele marmoriseeritud välimus. Töötoas kasutame lihtsamaid meetodeid ja loomingulist lähenemist, mitte niiväga kindlaid traditsioonilisi mustreid. Võimalus meisterdada ka pühadekaarte!
Osavõtja saab ka katsetada oma individuaalset stiili erinevatele pindadele, näiteks fotodele või joonistustele, mida võib ka kaasa tuua. Muud materjalid kohapeal.
Sihtgrupp: Osalema on eelkõige oodatud lapsed!
Registreerimine: liisi.eelmaa@gmail.com. Osalejate arv on piiratud!
Osalemistasu: 15 EUR

KELL 14-15.30
JOHANNA TAMMSALU: JOTI KNOT TÖÖTUBA ARSi PROJEKTIRUUMIS
Johanna Tammsalu juhendamisel teeme ühe toreda töötoa, kus valmib äge käevõru!
Joti Knot’i ehted on jõulised, värvilised ning valmistatud kõrgtehnoloogilisest mägironimisköiest. Igal sõlmel on oma lugu ja nimi. Sõlmed on loodud köiega eksperimenteerimise käigus ja neid saate ka ise katsetada.
Seikluslikud ehted sobivad ka meestele. Johanna räägib köitest, aitab sõlmi teha ja niiti nõelale taha ajada.
Facebook: www.facebook.com/JotiKnot
Veeb: www.tammadesign.com
Sihtgrupp: Noorted (13+ a.) ja täiskasvanud
Registreerimine: johanna@tammadesign.com, kohtade arv on piiratud, töötuppa mahub kuni 8 osalejat!
Osalemistasu: 20 EUR

KELL 13-17
UBUNOIR GRAAFIKAKODA: LINOOLLÕIKES PÜHADEKAARDI TÖÖTUBA ARSi RUUMIS 141
Töötuba viivad läbi Ubunoir graafikakoja kunstnikud Gudrun Koppel ja Lauri Koppel. Töötuba koosneb pühadekaardi kavandamisest, linoolist kavandatud motiivi välja lõikamisest ja selle paberile trükkimisest graafikapressi abil. Juhendajate käe all on võimalik proovida ka mitmevärvilist linooltrükki. Kasutame erinevaid värve ja pabereid. Soovi korral võib eelnevalt valmistada kuni 15×21 cm suuruses pühadekaardi kavandi.
Ubu Noir on graafikakoda, mille ajalugu ulatub Soome revolutsioonilisse Imprimo töökotta. 1980. aastatel viis see töökoda läbi revolutsiooni, meie põhjanaabrite graafika muutus suureformaadiliseks ja värviliseks. Praegu on Tallinnas asuvas Ubu Noiris võimalik kasutada ofset litograafia, sügavtrüki ja kõrgtrüki tehnikaid. Töökoda hoiavad praegu töös Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga Graafikud Lauri Koppel ja Gudrun Koppel.
Sihtgrupp: koolilapsed ja täiskasvanud
Registreerimine: laurikoppel@gmail.com.
Osalemistasu: 15 EUR

KELL 10-15
SKIZZE ARS GEELKÜÜNLA MEISTERDAMISE TÖÖTUBA
ARSi hoovimajas SKIZZE kunstitarvete poe ruumides
Sihtgrupp: oodatud on kõik
Registreerimine pole vajalik.
Osalemistasu: 2 EUR
www.skizze.ee

Hüpikmüügi päeval on avatud ka ARS Showroomi uksed ning showroomi galeriis avaneb uus väljapanek Ede Raadikult.

Samuti on laupäeviti kell 15-22 ARSis avatud arvutimängude muuseum LVLUp!

www.facebook.com/events