ARS KLUBI_28-08-19_2

ARS KLUBI: KUNST JA REKLAAM

28. august 2019, ARS kunstilinnak, ruum 310
kell 18.00

Nii kaasaegne kunst kui reklaam tegelevad ühiskondlike väärtuste ja hoiakute, inimeste kujutlusvõime, ihade ja hirmudega kontseptuaalsel ja esteetilisel tasandil.
Reklaami valdkonnas vältimatu kommunikatsiooniküsimuste mõtestamine ja erinevate meediavahendite rakendamine on kujunenud üha enam ka kunsti loomulikuks osaks. Sotsiaalsed valupunktid ja maailma suured murekohad, kultuurilised erinevused ja maailmavaatelised nähtused eeldavad seisukohavõtte nii kunsti- kui reklaamitegijatelt ja –mõtestajatelt. Kuidas suhestuvad loomingulised ja turunduslikud vaatenurgad ning praktikad? Mida on täna anda või öelda reklaamil kunstile ja kunstil reklaamile?

Vestlusringis arutlevad neil teemadel
Urmas Villmann, Ionel Lehari, Marge Monko ja Peeter Laurits.
Urmas Villmann on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala ja töötab reklaamiagentuuri Kontuur Leo Burnett loovjuhina. Reklaamiagentuuri Identity loovjuht ja EKA meediagraafika suuna juht Ionel Lehari on hariduselt skulptor. Marge Monko on fotokunstnik ja EKA professor.
Peeter Laurits on foto ja teiste elektrooniliste meediatega töötav vabakutseline kunstnik.

Osalemiseks on soovitav eelregistreerimine: https://forms.gle/r4g6zhdTKcwLTFKJA

Klubiürituse laiendusena toimub performance vahetust kunsti loomisprotsessist Robin Nõgistolt.

ARSi klubi on vaba ja arendav seltskondlik formaat, mis kutsub kõiki huvilisi kringli ja kohvitassi taga juttu ajama, ideid ja kogemusi vahetama. Võimestame ARSi kogukonda ja pingestame positiivselt kunstivälja, kaasates mõttevahetusse tugevaid teoreetikuid ja põnevaid praktikuid. ARSi klubi programm on osa projektist Avatud ARS 2, mida kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

www.facebook.com/events