Carlos_Estna

ANA CARDOSO & MERIKE ESTNA

“SEEMET VÕIB INITSEERIDA JUHUSLIKULT”

19.05-19.09.2017 Temnikova ja Kasela galerii
Avamine reedel, 19. mail kell 18.00
Galerii on avatud 19.05-17.06 K-L 15-19. Alates 17. juunist kuni 19. augustini avatud kokkuleppel.

Näitusel on väljas New Yorgis elava portugali kunstniku Ana Cardoso (1978) ja Tallinnas elava kunstniku Merike Estna (1980) uusi teoseid.

Maalikunstnikud Ana Cardoso ja Merike Estna on kokku tulnud kahes erinevas geograafilises ja ajalises punktis, et uurida meediume, mis ei ole traditsiooniliselt seotud klassikalise maalikunstiga. Näituse “Seemet võib initseerida juhuslikult” (“The Seed Can Be Initialized Randomly”) esimene ülespanek oli avatud 2016. aastal Portos, Portugalis. Kunstnikud uurisid toona traditsioonilisi Portugali kahhelkive kui maalikunsti meediumi.

Tallinnas 19. mail avatav näitus jätkab tööd sellega, mida sageli peetakse rahvakunsti ja käsitöö materjaliks – mõlemad kunstnikud töötavad maalidega, mis on ümber tõlgendatud traditsioonilisel viisil valmistatud vaipadeks.

Näituse täispikk pealkiri on “Seemet võib initseerida juhuslikult või alternatiivselt valida skelettpunkti funktsioonina, partitsioneerides terve sisendruumi kontseptuaalselt ruudustikuks pikkusega δ ning kasutades selle lahtri id-koordinaate, kus asub x” (“The seed can be initialized randomly or alternatively it can be chosen as a function of the skeleton point by conceptually partitioning the entire input space with a grid of lenght δ, and using the id of the cell occupied by x in this grid”). Kunstnikud sattusid sellele lausele juhuslikult ning valisid selle käesoleva ühisnäituse pealkirjaks, sest seda võiks ühtlasi tõlgendada poeetilise käsitlusena ruumilistest ja kontseptuaalsetest läbirääkimistest kahe erineva kunstniku koostöö puhul. Ana Cardosot ja Merike Estnat seovad nende piire nihutavad maalid, aga ka teoste performatiivne protsess ja ajapõhised aspektid. Nende kunst kajastab kontseptuaalselt tänapäeva ühiskondlikke murekohti, viidates digitaalsele ja nostalgilisele, ning avaldades romantilist austust inimeksistentsi eri osade suhtes, mis on muundumas, hääbumas ja minema libisemas.

Merike Estna koduleht: www.genialmythcraft.com
Ana Cardoso koduleht: www.anacardoso.net
Graafiline disain: Viktor Gurov

www.facebook.com/events

Näitust toetavad Kultuurikapital ja Valmierzula.

www.temnikova.ee