Mari-Leen Kiipli‎ One on One

MARI-LEEN KIIPLI
“ONE-ON-ONE”

28.01–05.02.2017 EKKM, Põhja pst 35, 1. korrus

“One-on-One” on videoinstallatsioon, kus on näha kaks naist, kes mängivad uuesti läbi oma kunagist korvallitreeningut. Mängijate liikumine moodustab sõlmpunkte ja intensiivsusmomente, millele kaamera keskendub. Füüsiline puude, rünnak, eemaletõuge, kaitse – see on kehaline intensiivsus. Siin saavad oluliseks detailid, kehade ja käte põimumised, riidevoldid, valgus, müra. Liigutused, mis ei ole enam sooritused, vaid esitavad iseenda sujuvust, äkilisust, trajektoori, väledust, piiratust.
Loo peatumine pingelisel hetkel. Hetk enne sündmuse algust aeglustub narratiivne aeg ning avaneb paralleelliin, teine level, teiste reeglitega. See on see, kus aeg on tegelikult relevantne. Sündmusega tekib lahknemine, turvaline terviklikkus läheb kaotsi. See on tulv ja vohamine, turbulents, mis raputab – kokkusurutud info, mis vallandub ootamatu intensiivsusega. Taju mitmekordistumise, faktide, oletuste, sekundaarsete tunnete tajumine. Näha olukorda hetkeliselt erinevatest punktidest. See ei ole vaimne luksus, pigem vägagi füüsiline – iiveldus, sisikonna ümberpööratus.
See on katkend ühest võimalikust olemisviisist, kus kohtuvad samaaegne lähedus ja distantseeritus. See on teistsugune ajalisus – uus territoorium, mis vajab avastamist.

Näituse finissage toimub 5. veebruaril algusega 18:00.

Mari-Leen Kiipli (1988) on õppinud 2013. aastast Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna magistrantuuris. Ta on end täiendanud Viini Kaunite Kunstide Akadeemias (2014) ning lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala.

Tänud: Mary-Ann Talvistu, Maria-Elisabeth Talvistu, Marge Monko, Killu Sukmit, Alis Mäesalu, Eret Kuusk, Jako Krull, Taivo Soobard, Kristjan Tenso, Karel Koplimets, Johannes Säre, Artjom Jurov, Enli ja Tarmo Kiipli, Mari Volens, Kulla Laas, Kristina Õllek, Aap Tepper, Daylight MTÜ, Kristiine spordimaja, EKA fotograafia osakond
Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit