365kordumatutvaadet_ars

MARI VOLENS
“365 KORDUMATUT VAADET”

23.01–12.02.2017

„365 kordumatut vaadet“ on avalikus ruumis kuuel 3×6 m suurusel reklaampinnal aset leidev projekt, mis tegeleb linnaplaneerimise ja privatiseeritud avaliku ruumiga, seda eelkõige Tallinna mereääres toimuva tiheda kinnisvaraarenduse näitel. Tõstatades küsimusi isikliku ja avaliku vahekorrast ning selle hegemoonilisest loomusest, võib seda minimaalset sekkumist näha ka teatud äraspidise protestina.
Kogu projekti materjal pärineb erinevate kinnisvaraarenduste kodulehtedelt – nii on ka teose pealkiri laen Mariino residentside reklaamlausest, viidates seal potentsiaalse kliendi aknast avanevale merevaatele, mis on iga päev uus ja kordumatu. Antud projekti kontekstis võib seda aga näha ka viitena nii muutuvale linnaruumile ja teisenema hakkavatele vaadetele kui ka turuloogika poolt kujundatud ruumi ühetaolisusele. Reklaampindadel taasesitatud tekstid lasevad ehk ilmneda ka taasesitataval ideoloogial, mis end ühtsena kehtestab, jättes vähe ruumi teistele vaadetele ja subjektiivsustele.

„365 kordumatut vaadet“ leiab aset kuues vaatuses, kuuel reklaampinnal üle linna.
Kaart täpsete asukohtadega:
https://drive.google.com/open?id=1mJxpl_ps-NdCgrBTSrXNDy40JC4&usp=sharing

Graafiline disain: Viktor Gurov
Mari Volens on interdistsiplinaarselt töötav kunstnik, kes kasutab oma loomingus sageli ära juba olemasolevat konteksti, luues sellesse minimaalseid muutusi. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat (BA, 2013) ja vabasid kunste (MA, 2017) ning täiendanud end Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias. Ta on ka üks nomaadliku platvormina toimiva Rundum artist-run space’i asutajatest ja eestvedajatest.

Tänud: Reimo Võsa-Tangsoo, Margus Tamm, Megameedia Grupp OÜ, Kaja-Reet Vee, Viktor Gurov, Kristina Õllek, Kulla Laas, Mari-Leen Kiipli, Aap Tepper, Karel Koplimets, Hirohisa Koike, Anne ja Toomas Volens, Nils Norman, EKA Fotograafia osakond.

Projekti toetavad: Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit.
Rundumit toetab: Eesti Kultuuriministeerium.

www.facebook.com/events/

Kontakt:
Mari Volens 56500814
mari.volens@artun.ee
rundumspace@gmail.com
www.facebook.com/rundumspace/