LOOMINGULINE LAUPAEV_UUDIS_14-10

14.10.2017

ARSi LOOMINGULINE LAUPÄEV
14.10.2017 kell 13.00-15.00

Eesti Kunstnike Liit (EKL) jätkab deviisi all „ARS avaneb“ üritustesarja Loominguline Laupäev, mille käigus saab põhjalikumalt tutvuda legendaarses ARSi majas (Pärnu mnt 154, Tallinn) tegutsevate kunstnike ja disainerite loomingulise köögipoolega.

14. oktoobri Loominguline Laupäev toimub
koostöös Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaaliga.

Loominguline Laupäev algab kell 13 ringkäiguga ARSi projektiruumis Kirke Kangro ja Jacob Jesseni näitusel “Valgusele sarnane valgus 2”. Näitust tutvustab kunstnik Kirke Kangro.

Uurides valgusmälu ja valguse identiteeti, võtab näitus “Valgusele sarnane valgus 2” fookusesse päevavalguse, mis on enda olemuselt igapäevane, ilmne, bioloogilise elu alus, usaldusväärne ja regulaarne, kõikesaatev. Näitus soovib anda vaatajale võimaluse keskenduda selle valguse olemasolule, teadvustada selle võib-olla kordumatut identiteeti.

Kirke Kangro on installatsioonikunstnik, kelle loomingut iseloomustab kontseptsiooni ülesehitamine detailitajule, samas on tema teosed formaadilt väga eriilmelised ja teemade spekter lai. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (skulptuur, interdistsiplinaarsed kunstid), tegutsenud kunstnikuna alates 2000. aastate keskpaigast ning kureerinud rahvusvahelisi näitusi alates 2007. aastast. Ta on olnud EKA installatsiooni ja skulptuuri osakonna professor ning hetkel töötab samas vabade kunstide teaduskonna dekaanina.

Jacob Jessen on Kopenhaagenist pärit kunstnik, kes töötab peamiselt installatsiooni ja audiovisuaalse kunstiga. Ta uurib oma loomingus registreid ja fenomene, mis raamistavad meie eksistentsi, kuid mis jäävad väljapoole meie sensoorset tajuulatust. Jacob lõpetas 2009. a Taani Kuningliku Kunstiakadeemia skulptuuriosakonna. Ta on õpetanud külalisprofessorina Eesti Kunstiakadeemias ning on hetkel Trondheimi Kunstiakadeemia materjali- ja ruumipõhiste praktikate osakonna professor.

Edasi kulgeb ringkäik järgnevalt:

Tarvo Varres (ruum 321)
Tarvo Varres on kunstnik, kelle tööd on peamiselt foto- ja videoinstallatsioonid. Varres alustas avalikku esinemist 1991. aastal näitusega „Guide to Intronomadism’’, ta on saanud Kinoliidu noore fotograafi preemia (1992), Rühm T koosseisus Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (1996) ning on Köler Prize 2018 nominent. Alates 1996. aastast on Varres külalisõppejõud EKAs.
21.09–07.10.2017 leidis Draakoni galeriis aset Tarvo Varrese isikunäitus “Memory-Sensitive”. Näituse raames ilmus ka samanimeline raamat, mis keskendub viiele teosele aastatest 2010–2015 ning annab ülevaate ka kunstniku elukäigust. Raamatu on välja andnud kirjastus ;paranoia ning selles sisalduvad esseed on kirjutanud Hanno Soans, Margus Ott, Marten Esko ning kunstnikku on intervjueerinud Mark Raidpere.

Laura Kuusk ja Camille Laurelli (ruum 335)
Laura Kuusk ja Camille Laurelli on kunstnikud, kelle praktikad vahel kohtuvad.
Kohal on Camille Laurelli, kellega saab rääkida ning vaadata jälgi nii tema enda kui Laura Kuuse tegevustest.

Camille Laurelli on õppinud Grenoble’i Kõrgemas Kunstikoolis ja Annecy Kõrgemas Kunstikoolis. Ta töötab performance’i, kaamerapõhiste meediumite ja installatsiooniga. Tema tegevus on tihti kollaboratiivne ning ulatub ka kureerimispraktikasse. Laurelli on Showcase Grenoble’i ja Showcase Tallinna galeriide algataja ning PortFolio Space’i kuraator ARSi kodulehel. Ta õpetab Eesti Kunstiakadeemias.

Laura Kuusk õppis Tartu Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Annecy Kõrgemas Kunstikoolis. Ta uurib piltidega seotud käitumist ning narratiivsuses sialduvaid fiktsiooni ja objektiivsuse küsimusi. Ta töötab kaamerapõhiste meediumite ja installatsiooniga. Tema tööd on näidatud Eestis, Prantsusmaal, Poolas, Rootsis ja mujal. Ta on 2014. a. Edouard Barbe’i auhinna laureaat. Laura Kuusk on ka Eesti Kunstiakadeemia fotograafiaosakonna dotsent.

_________________________________________________________________

ARSis tegutseb täna üle 80 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte.
Aastatel 2017-2019 kavandab kunstnike liit EASi toetusel projekti “Avatud ARS” elluviimist, mille tuumaks on promotsiooni- ja koolituskeskuse, projektiruumi ning keraamikakeskuse väljaarendamine. EKLi nägemuses ühendab 21. sajandi ARS innovatsiooni ja ajaloo, kaasaegsed praktikad ja tehnoloogia ning eesti professionaalse kunsti traditsioonilised meistrioskused.

Eesti Kunstnike Liit on oma ligemale tuhande liikme ja 19 alaliiduga Eesti suurimaid loomeliite ning ühtlasi kunsti valdkonnas suurima loometaristu valdaja ja arendaja. Liidu eesmärgiks on kunsti valdkonna arendamine ja selle kandepinna laiendamine Eestis, kunstnike huvide kaitsmine ja nende loomingulise tegevuse toetamine.

www.arsimaja.ee

Tallinna Fotokuu 01.09-29.10.2017
Tallinna Fotokuu on Eesti kunstnike algatatud rahvusvaheline kunstibiennaal, mis võtab lähtepunktiks fotograafia ja kaamerakultuuriga seotud arengud ning keskendub kunsti seostele protsessidega kaasaegses ühiskonnas, majanduses ja poliitikas.
2017. aasta Tallinna Fotokuu põhiprogrammis eksponeeritakse kunstiteoseid Tallinna Kunstihoones, Fotomuuseumis, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, ARSi projektiruumis, Kanuti Gild SAALi keldrisaalis, Telliskivi Loomelinnakus, Puänt raamatupoes, Vabaduse väljakul, Kumus, kinos Sõprus ning galeriides ja kunstnike stuudiotes üle linna. Sel aastal laieneb Tallinna Fotokuu ka Narva.

www.fotokuu.ee