BalticTriennial

13. BALTI TRIENNAAL
“UNUSTA TONT” TEINE PEATÜKK

30.06–2.09.2018 Tallinna Kunstihoone

29. juunil avati Tallinna Kunstihoones Baltimaade selle aasta suurima rahvusvahelise kunstifestivali 13. Balti triennaali „Unusta tont“ teine peatükk, mis keerleb kuuluvuse ja identiteedi mõistete ümber.

Peakuraator: Vincent Honoré

Näitusel osalevad kunstnikud: Carlotta Bailly-Borg, Nina Beier, Hannah Black, Miriam Cahn, Adam Christensen, Jesse Darling, Michael Dean, Merike Estna, Daiga Grantiņa, Derek Jarman, Jamila Johnson-Small, Lina Lapelytė, Kris Lemsalu, Klara Lidén, Elīna Lutce, Paul Maheke, Pierre Molinier, Ieva Rojūtė, Ülo Sooster, Achraf Touloub, Ola Vasiljeva, Young Boy Dancing Group, Young Girl Reading Group (Dorota Gawęda ja Eglė Kulbokaitė).

1979. aastal asutatud Balti triennaali ajaloos on tänavu esimene kord, kui triennaali korraldavad kolm Balti riiki üheskoos. Triennaal toimub Leedus (11. mai – 12. august), Eestis (29. juuni – 2. september) ja Lätis (21. september – 18. november). Kolm näitust on erinevad, koondudes sama pealkirja alla, nagu ühe raamatu eri peatükid.

13. Balti triennaali kolm näitust otsivad vastuseid samale küsimusele: mida tähendab kuuluvus killustatud identiteetide ajastul? 13. Balti triennaal toob Tallinnasse, Vilniusesse ja Riiga tunnustatud rahvusvahelisi ja kohalikke kunstnikke, kes mõtestavad kuuluvuse mõistet, lähtudes nii üksikisiku rollist 21. sajandil kui ka Balti riikide eripärasest asukohast Euroopa kaardil ja ajaloos.

Tallinna näituse keskmes on sensuaalsus ja intiimsus kui mõõdikud, millega kuuluvust arvestada. Näitus toob fookusesse liikuva keha, killustatud keha, loomulikule keha, poliitilise keha ja ihaldava keha mõisted.

www.baltictriennial13.org