LOOMINGULINE LAUPAEV_UUDIS_2

1.04.2017

ARSi LOOMINGULINE LAUPÄEV
1.04.2017 kell 13.00-15.00

Eesti Kunstnike Liit (EKL) jätkab deviisi all „ARS avaneb“ mullu hilissügisel alustatud ürituste sarjaga Loominguline Laupäev, mille käigus saavad huvilised põhjalikumalt tutvuda legendaarses ARSi majas (Pärnu mnt 154, Tallinn) tegutsevate kunstnike ja disainerite loomingulise köögipoolega.

1. aprilli Loominguline Laupäev toimub koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega Tallinn Music Week raames.
Külastame kunstnike ateljeesid, kelle oluliseks väljendusvahendiks on heli.

Kogunemine ARSi Projektiruumis kell 13.00, ringkäik kulgeb järgnevalt:

Taavi Suisalu (ruum 423)
Taavi Suisalu tegutseb tehnoloogilise kunsti, tegevus- ja helikunsti piirimail ning huvitub eelkõige sotsiokultuurilistest ilmingutest, nende mõjust sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele. Oma uurimismeetodis seob ta kultuurilisi fenomene kaasaegsete kultuuripraktikate ja traditsioonilisema mõttelaadiga. Taavi Suisalu on osalenud näitustel, teinud performanse´id ja organiseerinud sekkumisi lisaks Eestile ka Saksamaal, Inglismaal, Islandil, Šveitsis, Soomes, Venemaal ja Baltimaades. 2014. aastal kaitses ta Eesti Kunstiakadeemias magistritöö hajusteosega “Olematute külade projekt”, mis pälvis Noore Kunstniku preemia. www.taavisuisalu.ee

Raul Keller (ruum 313)
Raul Keller on interdistsiplinaarne kunstnik, kes on alates 1990. aastate lõpust tegelenud kohaspetsiifilise ruumiinstallatsiooniga, keskendudes füüsilisele helile. Lisaks on ta tegev vabaimpro maastikul, esineb sooloartisitina, duos Post Horn (koos Hello Upaniga) ning erinevates koostööprojektides. Ta on loomingulise ühenduse MIMproject liige, kuulub stuudiosse MKDK Records, osaleb vabaimpro sarja Improtest korraldamises ning on Eesti Kunstiakadeemias uusmeedia osakonna juhataja ja professor. raul.kuuratsanikud.ee

Robin Nõgisto ja Olivia Verev (ruum 315)

Robin Nõgisto on maali- ja videokunstnik. Ta alustas õpinguid aastal 2011 Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal. Nõgisto tegeleb põhiliselt unenägude ja nende lahti mõtestamisega lõuendil ja ekraanil, kasutades puhtaid värvitoone ja kontuuripõhiseid kujundeid. Viimasel ajal väljendab kunstnik oma mütoloogilisi maailmu lühifilmides, maalides ja muusikas.

Olivia Verev on kunstnik, kes töötab video, installatsiooni ja graafika meediumites ning tema tööde puhul võib läbivaks teemaks nimetada militaaresteetikat. Ta lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala ja kaitses 2011. aastal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarsete kunstide erialal. Aastatel 2007-2008 täiendas end Braunschweigi Kunstiülikoolis ruumikontseptsiooni ja helikunsti klassides. www.oliviaverev.net

Olivia Verev koos Robin Nõgistoga moodustavad bändi Killer Pain, mille muusikastiili on kutsutud nii garage-rock’iks kui ka noise-pop’iks.

soundcloud.com/thekillerpainband
www.facebook.com/thekillerpainband

_________________________________________________________________

ARSis tegutseb täna üle 80 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte.
Aastatel 2017-2019 kavandab kunstnike liit EASi toetusel projekti “Avatud ARS” elluviimist, mille tuumaks on promotsiooni- ja koolituskeskuse, projektiruumi ning keraamikakeskuse väljaarendamine. EKLi nägemuses ühendab 21. sajandi ARS innovatsiooni ja ajaloo, kaasaegsed praktikad ja tehnoloogia ning eesti professionaalse kunsti traditsioonilised meistrioskused.
Eesti Kunstnike Liit on oma ligemale tuhande liikme ja 19 alaliiduga Eesti suurimaid loomeliite ning ühtlasi kunsti valdkonnas suurima loometaristu valdaja ja arendaja. Liidu eesmärgiks on kunsti valdkonna arendamine ja selle kandepinna laiendamine Eestis, kunstnike huvide kaitsmine ja nende loomingulise tegevuse toetamine.

Lisainfo:
Indrek Köster
5645 5459,
indrek.koster@eaa.ee